Menu

Macháza jelene

Macháza jelene

Falunkban nagyszabásu építkezések folynak. Ezzel arányban növekedett falunk lakosságának létszáma mely már több mint 300 fő. Felújítottuk falunk kultúrházát, községi hivatal épületét és kibővítettük a játszóteret. 2009-ből bevezettük a víz és szennyvízcsatornát.

Felujításra került a közvilágítás, melyre állami támogatást sikerült kiharcolnunk. További terveink között van a halottas ház rekonstrukciója, járdák és parkolók felujítása. Természetesen mindezt önerőből nem tudnánk létrehozni, ezért álllami támogatásokhoz folyamodunk. Szükség volt falunknak kidolgozgatni gazdasági és társadalmi fejlődés programját 2014 – 2020 évre a megváltozott jogszabályok mellett, mely elősegít bennünket a struktúrális és befektetési alapok hozzájutásához az Európai unió keretén belül. Nem feledkezünk meg a kulturális és társadalmi életről sem. Falunkban a kulturális bizottság közreműködésével vannak akciók, Farsangi szórakozás, gyermeknap, Szent Mikulás, Karácsony váró ünnepség.